Матеріально- технічне забезпечення

 Новояворівський заклад  загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2  розміщений в одному навчальному триповерховому корпусі загальною площею 7186,9  м2, приміщення закладу типове, проектна потужність установи – 1200 учнів. Площа земельної ділянки 1,4500 м2. Земля, надана в користування закладу, використовується за призначенням,  частково огороджена, утримується в належному санітарно-гігієнічному стані. Школа має технічний паспорт та всю необхідну будівельну документацію. Системи водопостачання, електроосвітлення перебувають у задовільному  стані.  Зроблено капітальний ремонт тепломереж.  

   Заклад розташований за адресою: м. Новояворівськ  Яворівського району Львівської області, вул.С.Стрільців,7. Школа знаходиться у комунальній власності Новояворівської міської ради.  Стан будівель – задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в одну зміну. Середня наповнюваність класів по школі складає 28 учнів.

   Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, затвердженого відповідно до рішення  Новояворівської міської  ради від   08.02. 2021 року .

   Для реалізації освітнього процесу в школі наявні  9  навчальних кабінетів, 37 класних приміщень, 2 комп’ютерних класи, 2 майстерні трудового навчання, ресурсна кімната,  великий  та малий спортивні зали, актова зала, бібліотека,  стрілецький тир ,шкільна їдальня на 220 посадкових місць.   З 49 навчальних приміщень 16 використовується для навчання учнів початкової школи, 29 – для навчання учнів 5-11 класів. У закладі наявні:

  • 1 кабінет математики; 
  • 1 кабінет географії; 
  • 1 кабінет біології; 
  • 1 кабінет фізики;
  • 1 кабінет хімії;
  • 2 кабінети інформатики; 
  • 1 кабінет музичного мистецтва;
  • 1 кабінет обслуговуючої праці;
  • 1 майстерня трудового навчання.

   Навчальний заклад має  кабінет для педагогічних працівників (учительську), кабінет психолога, соціального педагога та логопеда,  медичний пункт,  кабінет директора, кабінет секретаря, 4 кабінети заступників директора, кабінет педагогів-організаторів, навчальні лабораторії: фізики, хімії, біології, гардероб, дві роздягальні для учнів на уроках  фізичної культури, шкільний тир.

   Кожен навчальний кабінет укомплектований партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника в класних кімнатах, навчальних кабінетах, лабораторіях; шафами у кожному навчальному кабінеті, навчальних лабораторіях; класними дошками для кожної класної кімнати та  навчальних кабінетів.    
    У закладі працює кабінети інформатики та комп’ютерний клас. У даних кабінетах  встановлені навчальні комп’ютерні комплекси (10+1) з ліцензованим програмним забезпеченням. Всі комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet.

   Кабінети інформатики відповідають вимогам чинних Державних санітарних правил та норм влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 1998 р. №9 та Положенню про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2004 р. №407.   

   У школі працюють 3 точки доступу до мережі Інтернет , підключено Wi-Fi .

   Стан забезпечення сучасною комп’ютерною технікою відображено в таблиці:

1. Усього ПК у закладі ?  82

2 планшети

4 хромбуки

Із них:  
Робочі місця учнів в кабінетах інформатики  27
Робоче місце учителя інформатики   3
Робочі місця адміністрації та секретаря 8
Робочі місця голів шкільних методичних комісій 8
Робочі місця для учителів початкових класів 16
Робоче місце психолога 1
Робоче місце педагога-організатора 1
Робоче місце логопеда 1
Робочі місця медичних працівників 1
Робоче місце соціального педагога 1
Ресурсна кімната 1
Бібліотека  1
2. Принтери 6
3. Локальна мережа        –
4. ПК, що підключені до мережі Інтернет –   82
5. Кількість учнів на один ПК в кабінетах інформатики . 1,5
6. Телевізори  5
7. Кількість учнів на один ПК в закладі  40
8. Проектори – 5 5
9. Мультимедійна дошка 1

    Доступ Новояворівського  ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2  до мережі Інтернет надається провайдером «Скайнет  Новояворівськ» зі швидкістю 100 Мбіт/с.

У роботі використовується програма  «Курс:Школа», 

створено електронну скриньку  ch_2@i.ua,  діє сайт закладу : http://novschool2.kl.com.ua/ ,   сторінка  ЗЗСО на порталі «Нові знання»: http://nz.ua/school/wall?id=13557, учителі працюють на платформах дистанційного навчання: Zoom, Google Classroom/ Google Meet.

   Основними напрямками діяльності закладу є: інформаційно-технічне забезпечення школи; підвищення компетентності вчителів і учнів в області сучасних інформаційних технологій; інформатизація навчально-виховного процесу в школі; моніторинг якості освіти; розвиток комп’ютерної грамотності та медіаграмотності, розширення локальної мережі школи, участь в інтернет – проектах; електронний документообіг; використання інформаційних технологій в освітній статистичній звітності.

 Для реалізації освітньої програми та впровадження НУШ обладнано  16 навчальних кабінетів початкових класів, кабінети обладнані ноутбуками, двома кольоровими принтерами та  двома ламінаторами , отримано нові парти та стільці, які регулюються. Усі класи забезпечено навчально-роздатковим матеріалом: LEGO,набори моделей геометричних тіл та фігур, глобуси, муляжі овочів, пазли , компаси, ляльковий театр, музичними інструментами та ін. До усіх класів під’єднано мережу інтернет, у чотирьох класах є телевізори, які використовується під час навчальних занять. Навчальні кабінети початкової школи поділені на осередки для різних видів роботи та відпочинку учнів.

 Приміщення для навчання учнів початкових класів розміщені в окремих блоках, що створює особливо позитивні умови для навчання учнів. Для створення нового освітнього простору  у коридорах, де навчаються здобувачі освіти 1-4 класів, розфарбовано підлогу креативними малюнками до НУШ. 

   Кабінет фізики забезпечений на 80% необхідним обладнанням для виконання демонстраційних дослідів, лабораторних робіт та фізичного практикуму. 
   Кабінет хімії забезпечений на 65 % обладнанням та реактивними для виконання практичної частини програми, а кабінет біології  повністю обладнаний STEM –лабораторією.

    Кабінет біології 100% забезпечений необхідним обладнанням.

   Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.     
   Всі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, яке , в них створені необхідні умови для занять. Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному  обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив учителів.

      Поверхні стін використовуються для інформаційних цілей: зроблено стенди «Розклад уроків» , «Візитка школи», «Допомога психолога», « Критерії оцінювання», «Готуємось до ДПА та ЗНО», « Світ очима дітей», «Правила для учнів» та ін. Важливу роль для прикладу , мотивації  та виховання відіграють естетичні куточки, де розміщено грамоти  та кубки за досягнення  учнів у конкурсах, спортивних змаганнях районного та обласного рівнів;  стенд з фотографіями найкращих учнів школи; стенд –виставка учнівських робіт. Зібрано багато інформації з історії школи: найкращі учні всіх років( медалісти) та «Учні школи – учасники АТО»; у патріотичному кутку  – фотографії  Героїв Небесної сотні .
    У закладі працює бібліотека, у ній наявний  1  комп’ютер , що підключений до мережі Інтернет.
    Бібліотечний фонд закладу станом на  нараховує  28119  примірників.

 З них:

     12 049 примірників – книг, брошур, журналів;

     16070 – підручників.
    Забезпеченість освітнього процесу навчальною літературою становить 94 %.
       Мовний склад основного бібліотечного фонду:

  •  книги українською мовою    – 98 %;
  •  книги англійською мовою    – 2 %;

   Зазначена навчально-методична та довідкова література  використовується за призначенням.

   Забезпечення  учнів та педагогічних працівників навчальною літературою 23,2  екз. на 1 особу.

  У закладі є  21 внутрішніх туалетів  (7 туалетів для дівчат ,  8 туалетів для хлопців , 3 туалети для педагогічних працівників, 1 туалет для працівників їдальні та 2 туалети у сховищі). Якість ремонту вбиралень – достатня. Туалети облаштовано та утримуються відповідно до норм : в  наявності рідке мило, частково  встановлено електрорушники, туалетний папір.

З метою енергозбереження та покращення освітленості приміщень здійснюється поетапна заміна вікон на пластикові, станом на 01.03.2021 замінено  97% вікон. 

    Щороку проводиться поточні ремонти в усіх класних приміщеннях школи , коридорах, проведено капітальний ремонт частини фасаду школи, актового залу; спортивного залу, капітальний ремонт тепломережі, обладнано два нових класних приміщення та ресурсну кімнату , кабінет логопеда; зроблено заміну дверей у блоках та коридорах, та вхідні двері в їдальню, замінено дерев`яні вікна на металопластикові. Актова зала обладнана новими кріслами, а ідальня – новими меблями (столи та лавки).

    У школі обладнано зовнішній та внутрішній  відеонагляд  та  радіозв’язок.

Класні кімнати , навчальні кабінети, коридори естетично оформлені, охайні. Подвір’я школи є достатньо озелененим, проведено окультурення території: розбито клумби біля основного корпусу та біля каплички, насаджено декоративні  кущі та квіти, які створюють затишок та надають естетичний вигляд території.

  

Загальна кількість переглядів цього допису - 1