Готуємось до школи разом!

Корисні поради батькам майбутніх першокласників

1. Поясність дитині, що дорослі ходять на роботу. Длямаленьких дітей робота дитсадок, а для трішки старшихдіток школа. Розкажіть, що всі колись ходили до школи: і бабуся, і дідусь, і мама, і тато

2. Часто причина боязні дитини перед школою та негативного ставлення до навчання криється у відношенні до цього процесу батьків. Вони можуть, самі не бажаючи цього,передати дітям свої хвилювання, побоювання і малюк починає сприймати школу як невідому загрозу.Налаштуйте дитину позитивно, розкажіть, що у неї з’явиться багато нових друзів, що кожен день вона буде дізнаватися багато нового, цікавого. Згадайте веселі історії зі свого шкільного життя. Можна також погратися у «Школу». Нехай учителем у цій грі буде мама чи бабуся, а дитинаучнем. Згодом поміняйтесь ролями.

3. Організуйте для майбутнього учня красиве та зручне робоче місце. Разом з дитиною виберіть таке шкільне приладдя, яке їй подобається: ручки, пенали, зошити, олівці, рюкзак, пластилін, альбоми. Нехай дитина поміряє нову форму, відчує себе дорослим, склавши все у рюкзак.Якщо дитина захоче помалювати в новому альбомі чи зошиті, або зліпити з новопридбаного «для школи»пластиліну динозавра не забороняйте їй.

4. Щоб адаптація дитини до майбутнього режиму дня пройшла легше, Вам доведеться змінити розпорядок дня і поступово привчити вставати раніше (попередньо розрахуйте, в який час повинна вставати дитина, щоб встигати зібратися в школу без поспіху). Місяця до початку занять якраз вистачить, щоб звикнути до нового розкладу без стресу для організму.

5. Задля виховного впливу використовуйте частіше ласку та заохочення, ніж покарання та осудження. Проте пильнуйте, щоб Ваша любов не перетворилась на вседозволеність та бездоглядність.

6. Не зосереджуйте увагу лише на навчанні. Дитинство у шість років не закінчується! 😉

Загальна кількість переглядів цього допису - 1